وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش گفت: این اقدام نیروهای امداد و نجات چین پس از ورود نیم ساعته به کشتی انجام شد.

یک تیم ویژه تجسس و نجات شامل تکاوران زبده  نیروی دریایی ارتش هم با هدف تسریع در عملیات امداد و نجات، در بندر شانگهای چین مستقر  و  عازم محل حادثه شدند.این تیم منتظر واگذاری امکانات پروازی از سوی ارتش چین برای اجرای عملیات امداد و نجات خواهند بود.  

کیان ارثی افزود: به علت زیاد بودن گازهای سمی و نبود اکسیژن کافی، امکان حضور بیشتر نیروهای امداد و نجات چین فراهم نبود.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش گفت: نیروهای تکاور ارتش آماده عملیات ورود هستند و در صورت فراهم بودن شرایط این عملیات انجام خواهد شد.

رئیس کمیته ویژه رسیدگی به وضع نفتکش ایرانی هم که به شانگهای رفته برای بررسی اوضاع به اتاق بحران چین رفت. 

ربیعی با مقامات چین درخصوص تسریع در فرآیند مهارت آتش و عملیات جستجوی خدمه گفتگو کرد.

در این حال، ­معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هویت پیکرهایی که بامداد امروز به وقت تهران در نفتکش «سانچی» پیدا شد مشخص نیست.
هادی حق‌شناس با بیان این‌که پیکر این ۲ خدمه نزدیک پل فرماندهی پیدا شده، تصریح کرد: این ۲ پیکر هم اکنون برای شناسایی هویتشان درحال انتقال به بندر شانگهای است.
وی از تداوم عملیات مهار آتش در نفتکش سانچی خبر داد و درباره این‌که تکاوران نیروی دریایی ارتش ایران چه زمانی به نفتکش می‌رسند، توضیح داد: تکاوران نیروی دریایی ارتش هم اکنون با یدک‌کش در حال اعزام به محل کشتی هستند.
به گفته حق شناس، روز نخست وقوع حادثه، موقعیت این نفتکش حدود ۱۷۰ مایلی شانگهای بود و هم اکنون  ۲۶۰ مایل از آن فاصله گرفته است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چین را سبب شتاب در عملیات اطفای حریق نفتکش حادثه‌دیده عنوان کرد و درباره زمان ورود تکاوران نیروی دریایی ارتش روی عرشه هم اظهار کرد: به محض فراهم شدن شرایط، گروه ایرانی تجسس و نجات  وارد کشتی می‌شود، ضمن این‌که هم اکنون گروه چینی تجسس و نجات در محل حضور دارد.
کشتی سانچی روز ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۶ بندر عسلویه را با محموله حدود یک میلیون بشکه میعانات گازی به مقصد یکی از بنادر کره جنوبی ترک کرد و روز شنبه (۱۶ دی‌ماه) ساعت هشت شب به وقت محلی با یک کشتی فله‌بر تحت پرچم هنگ‌کنگ و با خدمه چینی برخورد کرد.
در این حادثه ۳۲ خدمه این نفتکش مفقود شدند که با پیدا شدن پیکر سه خدمه آن تا کنون، سرنوشت ۲۹ نفر دیگر  همچنان نامشخص است. 

 

 

وزیر کار: تا ۱۵ ساعت آینده  وضع نهایی کشتی در حال سوختن سانچی روشن می شود
وزیر کار ، رفاه و امور اجتماعی گفت : در ۱۵ ساعت آینده  وضع نهایی کشتی در حال سوختن سانچی روشن می شود.
علی ربیعی در گفتگو با خبر ساعت ۹ شبکه اول سیما  هم افزود: با طرف های چینی در باره خاموش کردن اتش  سوزی کشتی یک توافقنامه و پروتکلی نوشته و امضاء کردیم تا مشخص شود چه کارهایی باید انجام شود.
وی که به چین رفته است ، گفت: بامداد امروز یک گروه چهار نفره چینی وارد کشتی و موفق شدند جعبه سیاه کشتی و پیکر دو تن از خدمه کشتی را بیرون بیاورند.
ربیعی  افزود: امروز مقدار زیادی فوم خریداری شد تا عملیات فوم پاشی روی آتش سرعت و فشار بیشتری پیدا کند.
در حال حاضر با گروه ۱۲ نفره امدادی از ایران و یک تیم چینی با یک قایق تندرو عازم منطقه هستیم تا از نزدیک عملیات امداد را نظارت کنیم.
ربیعی در پایان گفت: وضع کشتی قابل پیش بینی نیست و از وضع خدمه و ملوانان کشتی اطلاع صحیحی در دست نیست.