وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سیدحسن نصرالله، در سخنرانی امروز خود در بیروتبا اشاره به تحرکات اخیر در منطقه، از جمله در اردن، یمن، سوریه، لبنان، فلسطین و حتی افزایش فشارها به ایران، تصریح کرد: امریکا و صهیونیست ها در حال اجرای طرح موسوم به “معامله قرن” هستند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: آنچه در منطقه رخ می دهد، اقدامات آمریکا در چارچوب آمادگی و فراهم کردن زمینه برای پایان دادن به آرمان فلسطین است.
سید حسن نصر الله افزود: به احتمال زیاد در آستانه اعلام رسمی معامله قرن از سوی آمریکا قرار داریم و تحرکات برای اعلام آن با قدرت آغاز شده است. 

 

معامله قرن، اصطلاحی سیاسی است که به طرح عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی اطلاق شده و نتیجه آن تثبیت و تضمین حیات رژیم صهیونیستی بدون وجود موانعی از جمله حقوق فلسطینیان خواهد بود.

با انجام این معامله، اعراب آشکارا رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسند و مردم فلسطین نیز نباید به دنبال حق و حقوق خود در سرزمین مادری شان باشند.

 

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه تحرکات اخیر در سوریه را نیز باید با موضوع فلسطین مرتبط دانست، تصریح کرد: شهادت شماری از رزمندگان عراقی در بمباران امریکایی ها در مرز سوریه را تسلیت می گویم.

نصرالله افزود: بزودی ما در جنوب سوریه شاهد تحولات و پیروزی های بزرگی خواهیم بود.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه پیش از این نیز اعلام کرده ایم که در یمن حضور نداریم، افزود: رزمندگان یمنی نیازی به حضور ما ندارند، اما اگر ما در آنجا نیرو داشتیم و شهید می دادیم، از آن خجالت نمی کشیدیم و با افتخار اعلامش می کردیم.

نصرالله تصریح کرد: شهید دادن در یمن باعث خجالت نیست، بلکه ساکت بودن در قبال جنایت علیه یمنی ها مایه خجالت است.

نصرالله در بخش نخست سخنانش به مسائل مربوط به مدیریت حاکمیتی لبنان اشاره کرد و در بخشی از صحبت هایش خواهان حل مشکلات مربوط به تابعیت شهروندان مهاجرت کرده برای بازگشت راحت آنها و خانواده هایشان به کشور شد.

دبیرکل حزب الله لبنان بر همکاری کامل با نهادهای قانونی و به ویژه رئیس جمهور برای اجرای طرح های مدیریتی تأکید کرد و افزود: باید برای حل مشکلات گفتگوهای صادقانه انجام شود.