وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی


تاریخ: ۱۳۹۶-۱۱-۱۸
شناسه خبر: ۵۸۶۰۹

اولین حضور زنان نیجریه در بازی‌های المپیک زمستانی


سه ورزشکار زن از نیجریه نیز اولین نمایندگان کشورشان در بازی های المپیک زمستانی خواهند بود. این ورزشکاران که برای نخستین مرتبه به نمایندگی از نیجریه در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس، برای اولین بار در این دوره از بازی های المپیک زمستانی تیمی از زنان جامائیکایی در مسابقات شرکت خواهد کرد. زنان جامائیکا سهمیه رقابت در رشته بابسلد به مصاف رقبای خود می‌روند. با این حال تنها زنان جامائیکا نیستند که اولین حضور خود در مسابقات المپیک زمستانی را تجربه می کنند:

اولین حضور زنان نیجریه در بازی‌های المپیک زمستانی

سه ورزشکار زن از نیجریه نیز اولین نمایندگان کشورشان در بازی های المپیک زمستانی خواهند بود. این ورزشکاران که برای نخستین مرتبه به نمایندگی از نیجریه در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد، در رشته سورتمه سری به مصاف رقبای خود می‌روند. یکی از نفرات این تیم پیشتر در ماده دوی ۱۰۰ متر المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن شرکت کرده بود. اما بعدترها رشته‌ای تازه را شروع کرد. بابسلد در جامائیکا از سال ۱۹۸۸ میلادی به رسمیت شناخته شده است. با این حال این گروه نسبت به حریفان خود شانس کمتری دارند چرا که از یک کشور گرمسیری راهی مسابقات المپیک زمستانی می‌شوند. آنها به سختی در مسیر دوچرخه سواری تمرین می‌کردند. این تیم بدون هیچ حمایتی راهی رقابت‌های المپیک می‌شود، تا جایی که هزینه تجهیزات ورزشی آنها با راه اندازی کمپینی با عنوان روی من سرمایه گذاری مکن تجهیزات ورزشی خود را تهیه کردند. تا در بازی‌های المپسک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ با تیم‌های سطح بالایی مثل کانادا و آمریکا رقابت کنند.

بابسلد یا سورتمه‌سُری یک ورزش زمستانی است که به وسیله یک سورتمه مخصوص بزرگ دونفره یا چهارنفره در یک پیست یخی مارپیچ مانند ورزش‌های لژ و اسکلتون برگزار می‌شود. مسابقات این ورزش در دهه ۱۸۷۰ میلادی برای اولین بار در کشور سوئیس برگزار شد و تا به امروز مسابقات آن در بازی‌های المپیک زمستانی برگزار می‌شود.

اولین حضور زنان نیجریه در بازی‌های المپیک زمستانی