وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی


ماندانا دهقان اولین لژیونر زن دوچرخه سواری ایران که برای نخستین بار در مسابقات آسیایی رقابت خواهد کرد، امیدوار است به تاریخ سازی در مسابقات قهرمانی آسیا.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس، تیم ملی دوچرخه سواری استقامت و نیمه استقامت کشورمان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا جاده در کشور میانمار یکشنبه شب ایران را به مقصد میانمار ترک کرد اما ماندانا دهقان اولین لژیونر زن دوچرخه سواری ایران به دلیل رقابت در تور اروپایی  سه‌شنبه شب به همراه همسرش عازم میانمار می‌شود.

او در گفتگو با خبرنگار “وی بی پارس” اظهار کرد: روز گذشته از امارات به ایران آمدم. به همراه تیم الاصیل امارات، تور اروپایی را پشت سرگذاشتیم. نفر اول تیم خودمان شدم و در مجموع سه مرحله تور اروپایی، بین ۷۴ شرکت کننده این رقابت‌ها نفر بیستم شدم. قهرمانان اروپا و مدال‌آوران المپیکی هم حاضر بودند. در اولین تجربه تور اروپایی نتایج قابل قبولی بدست آوردم.

دهقان خاطر نشان کرد: آمادگی خوبی دارم ولی تنها یک هفته در اردوی تیم ملی بودم و زمان‌های دیگر در امارات سپری شد. این اولین تجربه من در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا است. با این حال امیدوارم در اولین تجربه‌ام تاریخ سازی کنم و نتیجه خوبی از خود به جا بگذارم.

اولین لژیونر زن دوچرخه سواری ایران یادآور شد: اصلا نمی‌دانم چه کسانی در این مسابقات شرکت کردند. از طرفی این رقابت‌ها در فاصله کمی با رقابت‌های آسیایی اندونزی برگزار می‌شود پس همه آماده خواهند بود در هر صورت هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. اما سطح ما با رقبای آسیایی تفاوت زیادی دارد. امکانات در اختیار دوچرخه‌سواران آسیایی و شرایط ‌شان به مراتب بسیار بهتر از بانوان دوچرخه سوار ایران است.

وی همچنین گفت: نفر چهارم قهرمانی آسیا هم جزو نفرات شرکت کننده در رقابت‌های تور اروپایی دوچرخه سواری بود که من با اختلاف بسیار کمی از او رد شدم. اما نمی‌توانم پیش‌بینی کنم و بگویم که من توانایی چهارم شدن در رقابت‌های قهرمانی آسیایی را دارم؟! ایران در بخش بانوان تا به حال بین ۱۰ نفر اول این مسابقات نبوده است. گاهی اوقات هم بیشتر به دنبال رسیدن به خط پایان رقابت‎ها بوده‌ایم تا کسب مقام و عنوان.

دهقان در پایان گفت: امشب راهی میانمار می‌شویم و ۲۳ بهمن ساعت ۱۰ صبح رقابت ما آغاز خواهد شد. مسیر سختی تا رسیدن به میانمار در پیش داریم، اول که باید به دبی برویم ۶ ساعت در سالن ترانزیت فرودگاه خواهم بود و بعد با پرواز بعدی به شهر یانگون میانمار می‌رویم. از آنجا هم زمینی به شهر محل برگزاری رقابت‌ها می‌رویم که حدودا ۵ یا ۶ ساعت طول خواهد کشید. تاجایی که می‌دانم آب و هوای میانمار گرم و شرجی است و در روز مسابقات ما دما به ۴۰ درجه هم خواهد رسید. علی‌رغم اینکه نوع پوشش ما با دوچرخه سواران زن این کشورها متفاوت است.