وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی


در حالیکه دوران محرومیت مهسا افسانه کاتارو کشورمان به پایان رسیده، وی ضمن اشاره به انگیزه بالای خود عنوان کرد: اگر کسی می‌خواهد مهسا افسانهِ جدید را ببیند، به سالن مسابقات بیاید.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس؛ به سراغ مهسا افسانه کاراته کای کشورمان رفتیم که مدتی از میادین ورزشی دور بود. مدت محرومیت این دختر کاتارو ی نام آشنای کشورمان ۲۴ آذر به پایان می‌رسد؛ افسانه بعد از اعتراض به نحوه برگزاری مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا از سوی کمیته انضباطی فدراسیون کاراته به مدت ۶ ماه از شرکت در رقابت‌های کاراته محروم شد.

بازگشت مهسا افسانه به لیگ ایران

به احتمال زیاد اولین حضور من در سوپرلیگ کاراته ایران خواهد بود که دقیقا ۲۴ آذر برگزار می‌شود. هنوز تصمیمی مبنی بر اینکه برای کدام تیم بازی کنم، نگرفته‌ام؛ البته نام تیم اهمیت زیادی برای من ندارد. امیدوارم این لیگ نقطه پرتاب من به سمت لیگ‌های جهانی باشد.

قوی‌تر و باانگیزه‌تر از قبل

بعد از این اتفاق این گمان در ذهن برخی‌ها ایجاد شد که من کاراته را کنار می‌گذارم و یا دیگر انگیزه‌ای برای بازگشت دوباره ندارم. اما برعکس، قوی‌تر و باانگیزه‌تر از قبل شده‌ام. در این ۶ ماه اتفاقات مثبت زیادی افتاد و از این مدت بهترین استفاده را بردم. فقط حرف نمی‌زنم، قطعا در مسابقات کاراته با عملکردم ثابت می‌کنم که تا چه اندازه تغییر کردم.

شاید تعداد افرادی که در آینده از عملکرد من شوکه می‌شوند، زیاد باشد. اما باید بگویم اگر کسی می‌خواهد مهسا افسانهِ جدید را ببیند، برای تماشای بازی‌های من به سالن مسابقات بیاید.

حامیان دختر کاتارو

بعد از این اتفاق با آقای منظوری، ( مربی بدنسازم )، خواهرم مینا افسانه، ( مربی شخصی‌ام ) و خانواده مشورت کردم. همه از لحاظ روحی حمایتم کردند و بیشتر انگیزه حال حاضرم را از این افراد گرفتم. امیدوارم با تلاشم جواب زحمات همگی را بدهم.

افسانه در این ۶ ماه چه کرد؟

از این تعلیق ۶ ماهه، تجربیات زیادی بدست آوردم. این که باید به جز کاراته هنرهای دیگری هم بلد باشم. سعی کردم بعد از این اتفاق در وهله اول از لحاظ روحی با خودم کنار بیایم. بهترین کار این بود که این مدت را به بطالت نگذرانم و در کنار کاراته زبان انگلیسی را هم ادامه می‌دهم. هشت سال قبل برای اینکه تمام حواسم به کاراته باشد، زبان انگلیسی را کنار گذاشته بودم.

همچنین تصمیم گرفتم از زمان‌هایی که کنار خانواده هستم، لذت ببرم. زمان زیادی بود که از آنها دور شده بودم تا جایی که آخرین بار ۱۰ سال قبل دسته جمعی سفر کرده بودیم. اما خوشبختانه در این مدت فرصتی فراهم شد که با هم به مسافرت برویم که البته خیلی هم خوش گذشت.

سراغ دوستان قدیمی رفتم که خیلی وقت بود خبری از آنها نداشتم. با قهرمانان رشته ورزشی خودم بیشتر از قبل آشنا شدم. ضمنا بسیاری از اطرافیانم را بهتر از قبل شناختم و از همه مهم‌تر نظم بهتری به زندگی شخصی و ورزشی‌ام دادم.

دختر کاتارو در مقابل ناحقی سکوت نمی‌کند!

اتفاقی که ۶ ماه قبل برای من پیش آمد فراموشم نمی‌شود. نه از ذهن من پاک می‌شود و نه از ذهن دیگران؛ شاید در تاریخ کاراته ایران ثبت شود. اگر دوباره چنین اتفاقی را تجربه کنم باز هم سکوت نخواهم کرد و از حقم نمی‌گذرم. من از بیان واقعیت‌ها در کنار احترام به اشخاص ترسی ندارم.

مهسای افسانه‌ای و المپیک ۲۰۲۰

هدف بزرگی برای المپیک ۲۰۲۰ دارم و از همین حالا برای کسب سهمیه این بازی‌ها برنامه ریزی کردم. از هر لحاظ به خودم و مربی‌هایم اعتماد دارم. امیدوارم همه مسئولان ورزشی برای رسیدن من و تمام کاراته کارهای ایران به المپیک تلاش کنند. البته ۵ سال است در مسابقات کاراته وان شرکت نکردم و از طریق رنکینگ شانس کسب سهمیه ندارم اما برای کسب بهترین نتیجه و ارتقای رنکینگ در مسابقات جهانی و آسیایی هرکاری می‌کنم.

بازگشت مهسا افسانه بعد از ۶ ماه دوری؛ پایان محرومیت و آغاز روزهای طلایی دختر کاتارو

(Visited 14 times, 1 visits today)