وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

وی بی پارس:پرسپولیس باید به بازی بدون طارمی عادت کند، هرچند حضور این بازیکن حداقل در بازی برگشت برابر الهلال می توانست بهترین اتفاق برای برانکو و شاگردانش باشد.

برانکو در دو فصل گذشته دوبار با این مساله روبرو شد که تیمش را بدون مهدی طارمی ببندد. یک بار همان زمان که ماجرای ریزه اسپور رخ داد و دیگر بار همین فصل که پرسپولیس در دقیقه نود توانست آقای گل تیمش را راضی به ماندن کند. سرمربی کروات در هر دو فصل متناسب با سرمایه باشگاه به دنبال بازیکنان جانشین رفت، یک بار کاوه رضایی و بار دیگر گادوین منشا…

پرسپولیس بدون طارمی نشان داده انگار چیزی کم دارد. بازیکنی که با فرم و استیل منحصر بفرد بدنی اش حکم نیروی مخرب و ویرانگر را در خط دفاعی حریفان دارد. گل تیم ملی ایران به تیم ملی روسیه بیش از هرچیز برپایه این توانایی خاص طارمی به دست آمد. او با بدن لاستیکی و پیچ و تاب های غیر قابل پیش بینی اش همیشه جایی بین توپ و بازیکن حریف ظاهر می شود و آن وقت است که حتی می تواند دفاع میزبان اروپایی جام جهانی را به زانو در بیارد. طارمی یک گل زن با نیروی تخریب بالا است و این پرسپولیس را به حضور بازیکنی با این خصوصیات عادت داده است. بازیکنی که می تواند پاس های ۵۰ درصدی را نیز از پاهای مدافعان حریف برباید و آن را تبدیل به گل، پاس گل یا پنالتی کند. حالا اما پرسپولیس طارمی را ندارد و باید به این وضعیت عادت کند. هرچند می توان افسوس خورد و گفت ای کاش طارمی لااقل در این بازی برگشت و دشوار در زمین حضور داشت؛ اما زندگی برای پرسپولیس از بازی قبلی بدون طارمی آغاز شده است و این مسیری است که نیاز به قهرمانان تازه ای دارد؛ کسانی مثل علیپور و از آن مهمتر گادوین منشا.