وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی


نسرین خزانی سرمربی تیم والیبال بانوان سایپا در خصوص علت تاخیر در برگزاری لیگ برتر گفت: برخی باشگاه‌ها با قراردادهای بالا، حتی تا ۴۰ میلیون تومان، توقع بازیکنان را بالا می‌برند.

به گزارش سایت وی بی پارس؛ در بحبوحه آغاز مسابقات لیگ برترِ ورزش‌های توپی بانوان در ایران، والیبال یکی از این رشته‌هایی است که خبر از عدم برگزاری رقابت‌های لیگش به گوش می‌رسد. نسرین خزانی سرمربی تیم والیبال بانوان سایپا در خصوص لیگ برتر والیبال بانوان به خبرنگار سایت وی بی پارس گفت: فعلا تنها ۵ تیم برای رقابت‌های لیگ اعلام آمادگی کرده‌اند. پیکان، ذوب آهن، آبنوس تهران، سایپا و نماینده مازندران تیم‌هایی هستند که برای برگزاری لیگ اعلام آمادگی کرده‌اند. سایپا هم تصمیم به تیمداری در بخش بانوان دارد اما بودجه محدودی را برای این کار در نظر گرفته است. هنوز با قطعیت برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اعلام نشده است. شاید تدابیر دیگری برای نوع برگزاری این رقابت‌ها اندیشیده شود اما چیزی در خصوص عدم برگزاری آن با ما در میان نگذاشته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: البته شاهد تلاش‌های بی‌وقفه نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال و آقای داورزنی هستیم. خانم صادقی در تعامل با باشگاه‌ها برای تیمداری در والیبال بانوان و شروع به موقع لیگ تلاش زیادی می‌کنند.

سرمربی تیم والیبال بانوان سایپا علت تاخیر در برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان را اینگونه تشریح کرد: برخی باشگاه‌ها با قراردادهای بالا، حتی تا ۴۰ میلیون، توقع بازیکنان را بالا می‌برند. به همین خاطر بازیکنان ملی‌پوش با رقم‌های پایین حاضر به بازی در لیگ نیستند. اما همین باشگاه‌ها تنها یک سال در لیگ شرکت می‌کنند در صورتیکه می‌توانستند، سال اول، کمتر هزینه کنند و با همان بودجه اولیه حداقل تا سه سال آینده حضور خود در لیگ برتر والیبال بانوان را تضمین کنند. این برنامه‌ریزی‌های اشتباه کار بانوان را به اینجا کشانده است. توقع بازیکنان بالا رفته و به همین نسبت استقبال کمی از لیگ برتر صورت می‌گیرد.

خزانی خاطر نشان کرد: برای جذب بازیکن در سایپا، با برخی ملی‌پوشان تماس گرفتم، آنهایی که در این تیم بازی کردند، گفتند ما سال قبل مبلغ بالایی گرفتیم و امسال با کمتر از این مبلغ بازی نمی‌کنیم. با این مبالغی که ما پیشنهاد می‌کنیم، ترجیح می‌دهند در لیگ بازی نکنند.

وی افزود: اما با مبالغ پایین هم می‌شود تیمداری کرد. بالاخره بازیکنان نوجوان و کم‌تجربه باید بازی کردن را از جایی شروع کنند. اینها تنها برای کسب تجربه و حضور در لیگ با مبالغ پایین هم کنار می‌آیند البته حقشان بیشتر از این صحبت‌هاست چرا که حتی اگر منشی مطب هم بشوند در مدت ۵ ماه بیشتر از آنچه در قراردادشان ذکر شده، درآمد خواهند داشت. تا کنون مذاکرات باشگاه سایپا با ۵ بازیکن جوان انجام شده است. اما بازیکنان ملی‌پوش در تیم ما حضور ندارند.

خزانی موافقت خود را با برگزاری لیگ برتر والیبال بانوان اعلام کرد و گفت: لیگ باید برگزار شود، تیم‌ها شرکت کنند و بازیکنان جوان به تیم ملی معرفی شوند، تنها فرصتی که فراهم می‌شود تا بازیکنان آینده‌دار خودشان را نشان بدهند همین بازی‌های لیگ است.

سرمربی تیم والیبال بانوان سایپا در پایان عنوان کرد: اگر تیم‌های والیبال آقایان را مجاب به تیمداری در والیبال بانوان کنند، تا حتی با بودجه‌هایی در حد ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان تیم بانوان داشته باشند، سطح لیگ بالا می‌رود و تعداد تیم‌ها بیشتر می‌شود. از طرفی بانوان هم پلی آف خواهند داشت.