وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در ادامه حملات جنگنده های سعودی به مراکز درمانی و بهداشتی یمن ، رسانه ها تصاویری از هدف قرار گرفتن انبار داروهای وبا وابسته به پزشکان بدون مرز در استان حجه منتشر کردند.
از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از یک میلیون نفر در یمن به بیماری وبا مبتلا شده اند که هزاران نفر از آنان جان باخته اند.

در این مدت دهها بیمارستان و مرکز درمانی یمن هدف قرار گرفته و بیش از ۳۴۰ نفر از پزشکان ، پرستاران و کارکنان این مراکز  کشته شده اند.

یک کارشناس آمریکایی با نشان  دادن عکس هایی از کودکان گرسنه و وحشت زده یمنی تاکید کرد: این آمریکاست که  ملت یمن را می کشد.
 
روزنامه انگلیسی گاردین هم نوشت : آمریکا با افزایش نقش خود در جنگ سعودی علیه یمن ، در حال تشدید فاجعه در این کشور است. گاردین نوشت: مقامات کاخ سفید در حال بررسی درخواست عربستان و امارات برای مداخله مستقیم نظامی آمریکا برای اشغال بندر الحدیده هستند.
محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد : مسئولیت کامل هرگونه تهدیدی علیه بندر الحدیده متوجه آمریکا است. معاون سخنگوی نیروهای مسلح یمن هم گفت: وارد مرحله جنگ مستقیم با دشمن آمریکایی شده‌ایم. عزیز راشد افزود: هم‌ اکنون دشمنان سعودی و اماراتی با کمک‌ های تسلیحاتی و پشتیبانی آمریکا در الحدیده زمین گیر شده‌اند و از آمریکا خواسته‌اند که در این جنگ مستقیم مداخله کند.
در همین حال شبکه تلویزیونی الاخباریه سعودی به هلاکت ، اسارت و زخمی شدن ۵۰ هزار نظامی سعودی در تجاوز عربستان و هم پیمانانش به یمن که از بیش از سه سال پیش تاکنون ادامه دارد ، اذعان کرد.