وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی عوض‌پور دبیرکل اتاق اصناف، در برنامه ۱۸:۳۰ در خصوص کمیت و کیفیت نظارت اصناف بر مراجع مختلف گفت: بازرسی از وظایف اتاق اصناف است که به طور دقیق سازماندهی شده و در مقاطع مختلف با توجه به افزایش تقاضا به صورت جاری و خاص صورت می‌گیرد.

 

تشکیل 10 هزار پرونده از تخلفات اصناف 

دبیرکل اتاق اصناف، افزود: در خصوص تخلفان اصناف پرونده هایی را تشکیل و به سازمان بازرسی ارجاع داده ایم.

 

وی از فعالیت ۱۹۸۶ بازرس در سطح کشور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طی ۴ سال گذشته اعتبار مورد نیاز اتاق اصناف از سوی دولت تامین نشده است بازرسی را در حد توان انجام داده ایم.

 

عوض‌پور، افزود: در اردیبهشت سال جاری ۱۰ هزار پرونده توسط ۲۸۴ بازرس از سطح کشور تشکیل شده که ارزش ریالی این پرونده ها  ب حدود ۴۷ میلیارد تومان برآورد شده است که ۲۳ درصد تخلفات حضوری، ۲۲درصد به صورت کتبی و ۵۵ درصد تلفنی ثبت شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه بازرسی حرفه ای و تخصصی تنها با نظارت اتاق اصناف قابل اجرا است، تصریح کرد: ماموریت اصلی بازرسان؛ رصد برچسب قیمت، نظارت بر ارائه فاکتور و گران فروشی است که خوشبختانه، بازار از ثبات لازم برخوردار است.

 

عوض‌پور، با بیان اینکه بیشترین تخلف ثبت شده برای واحدهای صنفی غیر مجاز است، مطرح کرد: هموطنان کالای مورد نیاز خود را از مجموع صنفی و کالایی که پروانه کسب دارد تهیه کنند تا اتحادیه اصناف و بازرسان بتوانند شکایات را پی گیری کنند.

 

محمدعلی اسفنانی؛ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در ارتباط تلفنی با شبکه خبر گفت: اگر بازرسی ها و نظارت بر صنوف داخل سازمانی باشد نظارت ها مطلوبتر خواهد بود.

 

تشکیل 10 هزار پرونده از تخلفات اصناف 

او گفت: صنوف زیادی در کشور وجود دارد که بازرسی برون سازمانی همه صنوف سخت و دشوار است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به اینکه بازرسان داخلی آگاهی بیشتری از کیفیت و قیمت محصول دارند، افزود: اثربخشی نظارت های درون سازمانی قابل قبول و مطلوبتر است.

اسفنانی با تاکید بر اینکه مسئول نظارت بر صنوف خود اتحادیه ها هستند، گفت: مردم در صورت مشاهده تخلفات آن را به سامانه ۱۳۵ گزارش کنند.

اسفنانی با تاکید بر اینکه ناظران داخلی شناخت بیشتری از محصولات دارند، گفت: بازرسان برون سازمانی بیشتر می توانند بر روی قیمت محصولات نظارت داشته باشند و اگر محصولی تقلبی باشد، تشخیص آن سخت خواهد بود.