وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین شیخ الاسلام و مهدی فضائلی دو کارشناس مسائل سیاس با حضور در برنامه تیتر امشب به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی و ابعاد ۱۲ فروردین پرداختند.

شیخ الاسلام گفت: این انقلاب به رهبری امام و ولایت فقیه و همه اقشار مختلف مردم برای تحقق ارکان حکومت اسلامی وتحقق عدالت به وقع پیوست.

وی افزود: همه علمای شیعه اعتقاد به ولایت فقیه داشتند و دارند. یکی از دلایلی که این انقلاب ماندگار شد مردمی بودن آن است.

تیتر امشب/ نظام جمهوری اسلامی؛ قدرتی بالنده در چهل سالگی 

حسین شیخ الاسلام در مورد خصومت برخی کشورها با انقلاب اسلامی گفت: در
گذشته سران ستم شاهی به نوعی سرسپرده دولت های غربی بودند اما امروزه تکیه
این نظام بر مردم و انقلاب است. طبیعی است کشورهای غربی با تحقق حکومت
جمهوری اسلامی ایران در انقلاب سال ۵۷ روی خصومت با ایران داشته باشند.

 مهدی فضائلی دیگر کارشناس حضوری برنامه گفت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شعارهای این انقلاب است که در دل آن مردم سالاری و عدالت و خیلی از آرمان های انقلاب نهفته است.

فضائلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: پس از ۳۹ سال از وقوع بنیادین انقلاب اسلامی کسی نتوانسته نظر و اراده سیاسی خود را بر این انقلاب و مردم تحمیل کند و این یکی از دستاوردهای انقلاب است.

 

تیتر امشب/ نظام جمهوری اسلامی؛ قدرتی بالنده در چهل سالگی 
وی افزود: امروز آزادی در چارچوب قانون وجود دارد. کسایی که مدعی اند در کشور آزادی وجود ندارد و بوسیله های مختلف از جمله فضای مجازی اعتراضی را بیان می کنند، خود نشان از آزادی بیان است.

مهدی فضائلی گفت: آستانه تحمل نظام جمهوری اسلامی بسیار بالاست چرا که گروههای مختلف با گرایشات متفاوت اما معتقد به نظام جمهوری اسلامی در کنار یکدیگر قرار دارند. این نوع جمهوریت و مردم سالاری در بین انقلاب های جهان بی سابقه است.

او گفت: انقلابی که پس از حدود ۲ ماه، قانون اساسی جدیدی را به رفراندوم می گذارد، کم نظیر است. ۱۲ فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است.

فضائلی با بیان برخی از آسیب ها و موانع پیشرفت انقلاب اسلامی افزود: انقلاب باید بتواند مردم را بیش از گذشته جذب کند و احساس و آرزوهای مردم در مورد آزادی، عدالت و برخی از آرمان های نظام جمهوری اسلامی را به واقعیت نزدیک کند.

وی گفت: اگر ما داشته های این انقلاب را باور نداشته باشیم نمی توانیم به درستی از آن استفاده کنیم.