وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ماریا زاخارووا افزود : هرگونه مقایسه میان روسیه و آلمان دوران هیتلر غیرقابل پذیرش است .
جانسون دیروز گفته بود : پوتین تلاش می کند با میزبانی جام جهانی ، چهره روسیه را تقویت کند همانطور که هیتلر با برگزاری المپیک برای تقویت چهره آلمان نازی استفاده کرد .
بنا بر اطلاعیه دولت انگلیس قرار است امروز ترزا مِی نیز در نشست شورای اروپا سخنرانی و روسیه را تهدیدی برای جهان معرفی کند .
دونالد تاسک رئیس شورای اروپا هم به صورت تلویحی روسیه را مسئول مسمومیت سرگئی اسکریپال دانسته و گفته : نمی‌توانیم انتخاب مجدد پوتین به ریاست جمهوری روسیه را تبریک بگوییم .
در همین حال روسای جمهور آمریکا و فرانسه هم در گفتگوی تلفنی از موضع انگلیس در مقابل روسیه در پرونده اسکریپال حمایت کردند .
روابط انگلیس و روسیه از دو هفته پیش و در پی مسمومیت جاسوس سابق روس در انگلیس متشنج شده است . پلیس انگلیس دو هفته پیش ، اسکریپال ۶۶ ساله و یولیا ، دختر ۳۳ ساله اش را در حالیکه بیهوش روی نیمکتی در مرکز خرید شهر سالزبوری افتاده بودند ، پیدا کرد . آزمایش های بعدی نشان داد آنها با ماده شیمیایی عامل اعصاب مسموم شده اند . انگلیس در این ماجرا روسیه را متهم کرده اما مسکو هرگونه دست داشتن در مسمویت جاسوس سابقش را قویا رد کرده است .