وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رضا رضایی – رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت در برنامه نبض شبکه خبر گفت: هر مصدوم ترافیکی به هرعلتی به بیمارستان مراجعه کند کسی نمی‌پرسد بیمه‌داری یا خیر؟مصدومان ترافیکی از همان ابتدای ورود به بیمارستان بدون قید و شرط درمان می‌شوند.
 
رضایی با گلایه از بیمه ها گفت: عدم التزام برخی از بیمه‌های تجاری به قانون کشور موجب شده است وزارت بهداشت بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب داشته باشد.

وی افزود: بیمه‌ها باید پاسخگو باشند؛ چرا پولی را که مردم بابت بیمه تصادفات پرداخت می‌کنند جای دیگری هزینه می‌کنند؟

رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: بیمه های تجاری، مطالبات وزارت بهداشت را با تاخیر بسیار زیادی پرداخت می کنند و در بند “ب” ماده ۳۷ قانون برنامه پنجم توسعه مصوب شد که بیمه های تجاری همزمان با دریافت حق بیمه از مردم، ۱۰ درصد بیمه سرنشین، شخص ثالث و مازاد را به حساب درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت واریز کنند تا مشکل نقدینگی در تامین هزینه های بیماران وجود نداشته باشد اما بیمه های تجاری از این قانون تمکین نکردند.

وی گفت: راه چاره تمکین قانون است و باید قانون اجرایی شود.

رسول خضری – عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دیگر مهمان برنامه گفت: ۷۳ درصد از تصادفات، جاده ای و ۲۷ درصد داخل شهری است.

وی با تاکید بر پیشگیری و اصلاح نقاط حادثه خیز گفت: هم دولت و هم مجلس باید ورود کنند و مشکلات بیمه ای و درمان حل شود.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه بسته خدمتی باید شفاف باشد تاکید کرد: بیمه مرکزی باید نظارت بیشتری داشته باشد.