وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی


در ادامه رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا، سیمونا هالپ در حالی روی نوار پیروزی قرار گرفته که گاربینیه موگوروزا و یوهانا کونتا حذف شدند.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس، در ادامه رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۸ دور دوم رقابت‌ها در حالی برگزار شد که سیمونا هالپ که با شکست دستانی آیاوا به مرحله دوم صعود کرده بود، در این مرحله یوجینی بوشار تنیسوری که طرفداران زیادی در مونترال و کانادا دارد، را با نتیجه مشابه ۶-۲ در دو ست شکست داد. بخت اول قهرمانی در تنیس اوپن استرالیا که تا کنون در هیچ‌یک از گرنداسلم‌ها جام قهرمانی را بالای سر نبرده است در مرحله سوم نیز مقابل لورن دیویس آمریکایی به میدان رفت؛ سیمونا هالپ در این مسابقه موفق شد در سه ست نزدیک (۴-۶ ۶-۴ ۱۵-۱۳) بر حریفش چیره شود، سیمونا هالپ ۲۶ ساله که به دنبال اولین عنوان قهرمانی خود در مسابقات گرند اسلم است، در مرحله چهارم باید به مصاف نائومی اوساکا از ژاپن برود.

یوهانا کونتا تنیسور بریتانیایی که به عنوان بخت شماره ۹ وارد این رقابت‌ها شده بود، نتوانست مقابل برناردا پرا شماره ۳۹۰ تنیس زنان جهان دوام بیاورد و نهایتا در ۲ ست ( ۶-۴ ۷-۵ ) مغلوب تنیس‌باز ۲۳ ساله و گمنام آنریمایی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

باربورا استریتسووا، تنیسوری از جمهوری چک بر لارا آروبارنای اسپانیایی تبار غلبه کرد، این تنیسور ۳۱ ساله در مرحله سوم رقابت‌ها برناردا پرا را از میدان به در کرد.

کارولینا پلیشکووا، بخت ۶ قهرمانی تنیس اوپن استرالیا، بتریز حدید مایا از برزیل را در مرحله دوم پشت سر گذاشت. او در مرحله سوم مسابقات لوسی سافارووا را نیز به خانه فرستاد. پلیشکووا تا کنون از یک چهارم نهایی تنیس آزاد استرالیا صعود نکرده است.

شگفتی بزرگ مسابقات تنیس آزاد استرالیا زمانی رقم خورد که گاربینیه موگوروزا بخت سوم قهرمانی در این رقابت‌ها در ادامه‌‌ی روند پیروزی‌هایش در مسابقات مختلف، در ۲ ست ( ۷-۶ ۶-۴ ) مقابل هسیه سیو-وی از تایوان متحمل شکست شد و با حذف در دور دوم رقابت‌ها، وداع زودهنگامی با ملبورن استرالیا داشت.

در ادامه رقابت‌های مرحله دوم گرند اسلم تنیس استرالیا اگنیشکا رادوانسکا نیز لسیا تیسورنکوی اوکراینی را شکست داد. آنجلیک کربر آلمانی هم دونا وکیچ از کرواسی را شکست داد. ماریا شاراپووا تنیسور پرطرفدار روس موفق شد آنستازیا سواستووا، سید شماره ۱۳ اوپن استرالیا را از پیش رو بردارد. مدیسون کیز آمریکایی در یک دیدار آسان مقابل آکاترینا الکساندرووای روس به برتری رسید. میریانا لوچیچ بارونی تنیسور کروات که سال گذشته تا نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کرده بود، امسال در مرحله دوم توسط آلیاکساندرا ساسونوویچ حذف شد. کارولین گارسیا، پترا مارتیچ، آلیز کورنت، الیس مرتنز، ماگدا لینته، مارتا کستیوک نیز از نفراتی بودند که به مرحله سوم رقابت‌های تنیس زنان استرالیا دست یافت.

یلنا اوستاپنکو، که به سرعت پله‌های ترقی را در این ورزش طی کرد، یینگ-یینگ دوان چینی را در مرحله دوم تنیس آزاد استرالیا سه بر صفر (۴-۶ ۶-۳ ۳-۶) مغلوب ساخت. اما بخت شماره ۷ قهرمانی در اوپن استرالیا در مرحله سوم نتوانست در برابر آنت کونتاوینت از استونی مقابله کند و با قبول شکست از حریف خود با مسابقات خداحافظی کرد.

کارلا سوارز ناوارو تیمه‌آ بابوش را شکست داد. ماگدالنا ریباریکووا تنیسور اسلواک کریستین فلیپکنز را از پیش رو برداشت.

کارولین وزنیاکی، بخت دوم قهرمانی در این رقابت‌ها در مرحله دوم یانا فت از کرواسی را شکست داد. این تنیسور خوش آوازه در مرحله سوم هم به مصاف کیکی برتنز هلندی رفت و در یک دیدار آسان حریفش را شکست داد.