وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

گفتگو با زهرا نظری موتای کار کرمانشاهی و قهرمان کاپ آزاد آنتالیا؛


زهرا نظری ، ملی پوش کرمانشاهی در مسابقات موی تای کاپ آزاد آنتالیا ، مدال نقره مسابقات را به دست آورد تا در ۱۹ سالگی اولین مدال بین المللی اش را دشت کند.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس ؛ موی تای یکی از زیر مجموعه های ورزش های رزمی است که از نظر اعتبار در میان رشته های ورزشی رزمی ، در زمره رشته های سرآمد قرار دارد. این بار به خطه غرب کشور رفتیم تا با یکی از قهرمانان این رشته در بخش زنان آشنا شویم. زهرا نظری که پس از ۴ سال ورزش حرفه ای و ۳ ماه عضویت در تیم ملی برای اولین بار در مسابقات جهانی موی تای حضور پیدا کرده بود توانسته نایب قهرمانی جهان را به دست بیاورد. گفتگو خبرنگار وی بی پارس در کرمانشاه با زهرا نظری را بخوانید:

علاقه زهرا نظری به رشته های رزمی

با وجود این که تمام اطرافیانم به جز مادر و برادرم به دلیل خشن بودن و ریسک بالای این رشته برای دختران من را از ادامه کار در آن منع می کردند.

اما من به دلیل علاقه زیادی که به رشته های رزمی داشتم به مسیرم ادامه دادم البته من مجرد هستم و فقط به تشویق ها و حمایت های مادر و برادرم توجه کردم و برخی نظرات دیگران برایم بی اهمیت بود و تاثیری در تلاش من برای موفقیت نداشت.

زهرا نظری

لیگ و هزینه ها

در حال حاضر چیزی تحت عنوان لیگ در موی تای و سایر رشته های ورزشی رزمی وجود ندارد و به مسابقات قهرمانی کشور بسنده می شود. هزینه های رشته موی تای شامل البسه و لوازم تمرین و آمادگی جسمانی است که همه هزینه ها را خودمان پرداخت می کنیم. زیرا موی تای رشته ای حرفه ای نیست و همه کسانی که در این رشته کار می کنند عاشق آن هستند.

زهرا نظری ؛ موی تای کار قهرمان و همیشه خسته

تحصیل ؛ فراغت و خواب!

دانشجوی ترم ۳ مقطع کارشناسی رشته مهندسی صنایع هستم. تحصیل یک ورزشکار حرفه ای کمی سخت است چون برخی تمرینات و مسابقات با امتحانات تداخل پیدا خواهد کرد اما با کمی برنامه ریزی می توان تاحدودی از سختی های آن کاست.

اوقات فراغت من همیشه به خواب و استراحت می گذرد ( می خندد ) . اطرافیانم می گویند من همیشه خسته هستم! اما در کنار ورزش سعی می کنم گاهی به صورت پاره وقت عکاسی کنم چون به عکاسی علاقه زیادی دارم.

زهرا نظری موی تای

از مسابقات کشوری تا جهانی

در مسابقاتی که در سطح استان و کشور برگزار می شود چندین بار شرکت کردم. اما در سطح جهانی حضور در کاپ جهانی آنتالیا اولین تجربه من بود. حریفانی از کشور های بلژیک ، اردن ، اوکراین و ترکیه را در پیش رو داشتم. می خواهم تا ۳۰ سالگی در میادین حضور داشته باشم. هنوز ۱۹ سال سن دارم و می خواهم موفقیت های جدیدی کسب کنم.