وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

مادر زهرا یزدانی از وضعیت سلامتی دخترش می‌گوید؛


زهرا یزدانی از ۱۸ بهمن ماه یعنی دقیقا روزی که خبر انتخابش به عنوان بهترین کشتی گیر زن سال در خروجی سایت فدراسیون کشتی قرار گرفت، در بیمارستان بستری است.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس، در نظرسنجی که بر روی سایت و اینستاگرام فدراسیون کشتی انجام شد در رشته کشتی های سنتی بانوان زهرا یزدانی ، با رأی مردم، بعنوان بهترین کشتی گیر زن ایران در سال ۹۶-۹۵ انتخاب شد.

بازی‌های داخل سالن آسیا؛ گزارش کامل رقابت‌های کشتی آلیش بانوان زهرا یزدانس

زهرا یزدانی متولد ۱۲ مهر ۱۳۷۷ و اصالتا اهل جویبار مازندران –مهد کشتی ایران- است و دختر دایی رضا یزدانی کشتی گیر مطرح ایران نیز به شمار می‌رود.

این دختر نوجوان و خوش آتیه کشورمان افتخارات زیادی در کارنامه دارد، از جمله کسب اولین مدال طلای کشتی سنتی بانوان در بازی‌های داخل سالن.

با این حال این روزها که بهترین کشتی گیر سنتی بانوان انتخاب شده است در بستر بیماری به سر می‌برد. نابغه کشتی سنتی کشورمان در روز آخر اردوی کشتی کلاسیک در آبادان دچار دردهای شدیدی شد و او را به بیمارستان منتقل کردند. از ۱۸ بهمن ماه یعنی دقیقا روزی که خبر انتخاب یزدانی به عنوان بهترین کشتی گیر زن ایران در خروجی سایت فدراسیون کشتی قرار گرفت، در بیمارستان بستری است.

زهرا یزدانی در گفتگو با خبرنگار “وی بی پارس” عنوان کرد: در ابتدا خیال کردم سرما خورده‌ام و اردو را زودتر ترک کردم؛ بلافاصله پیش دکتر رفتم که تشخیص نداد، سراغ پزشک متخصص رفتم که در بیمارستانی در شهر خودمان مشغول است و سریعا بستری شدم. اولین بار است که این اتفاق برای من می‌افتد.

مادر بانوی ارزنده کشتی کشورمان در خصوص وضعیت سلامتی دخترش گفت: زهرا همچنان بستری است. پزشک اعلام نمود که تا ۲ روز دیگر مرخص می‌شود. مشکل از غدد لنفاوی زهرا است و به گفته پزشک به اردو نشینی طولانی مدت او مربوط می‌شود. این بیماری ویروسی است، ورم کردن طحال را در پی دارد و فقط با استراحت درمان می‌شود. باید به مدت یک ماه به صورت مطلق استراحت کند و بعد اگر تشخیص دادند که طحال به حالت عادی بازگشته، می‌تواند دوباره تمرینات کشتی را از سر بگیرد.

او در ادامه در خصوص انتخاب دخترش به عنوان بهترین کشتی گیر زن ایران در سال ۹۶ به رای مردم عنوان کرد: زهرا زحمات زیادی کشیده اما هنوز هم به حق خود در ورزش نرسیده، سال‌های زیادی است که ورزش می‌کند چه آن زمانی که در تکواندو بود و چه وقتی که کشتی را انتخاب کرد از نزدیک شاهد تلاش‌های بی وقفه دخترم بودم. اولین سوالی که زهرا از پزشکش پرسید این بود “دقیقا از چه زمانی می‌توانم تمریناتم را ادامه دهم؟!” زهرا تا کنون مدال‌های زیادی بدست آورده اما نگاه مردم اهمیت زیادی دارد. مردم او را انتخاب کردند. او لیاقتش را دارد و هنوز جا دارد تا پله‌های پیشرفت را طی کند.

عالی همچنین گفت: کشتی رشته خانوادگی ما است چه خانواده من و چه خانواده همسرم با کشتی عجین شده‌اند اصلا ازدواج من و همسرم نیز به واسطه کشتی گیر بودن خانواده‌هایمان شکل گرفت. با این حال من چندان به صورت حرفه‌ای ورزش نمی‌کنم اما تمرینات بدنسازی انجام می‌دهم آنهم در همان باشگاهی که زهرا بدنسازی تمرین می‌کند او به صورت سنگین‌تر و حرفه‌ای تر اما من به شکلی دیگر.