وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

پرویز فتاح در مراسم رونمایی از برنامه راهبردی عملیاتی اشتغال و خودکفایی گفت: در شرایط حساس اقتصادی و وضعیت بانک ها؛ آنها درد ما را می فهمند و همراهی می کنند ، بانک ها هرچند خودشان هم مشکلاتی دارند یعنی از هر طرف تحت فشارند باید وام ازدواج  ، وام اشتغال کلان و سرمایه گذاری و وام مسکن بدهند اما برای ما سنگ تمام گذاشته اند و  پارسال تا ۱۰۰ درصد برنامه خود وام دریافت کردیم.

 

سنگ تمام بانک ها برای کمیته امداد 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت : پارسال میزان وام هزار میلیارد تومان بود اما پرداختی ها به  ۱۰۷۰ تا ۱۰۸۰ میلیارد تومان هم رسید.
فتاح  با اشاره به افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در ۹ ماه اخیر هم گفت: در این مدت مستمری اضافی را دولت و مجلس برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تصویب کرده بودند و دولت در زمان واریز یارانه ها به حساب سرپرست خانوار واریز می کرد که گفتیم این پرداختی ، یارانه نیست بلکه مستمری است و ما نمی توانیم آن را مدیریت کنیم.
فتاح گفت : یک دستورالعمل و آیین نامه به کمیسیون اقتصادی مجلس فرستادیم و خوشبختانه تصویب شد و هیئت دولت نیز آن را تصویب و به ما ابلاغ کرد و بر همین اساس شب گذشته یک فقره چک ۲۴۷ میلیارد تومانی برای یارانه اضافه و مستمری مددجویان به ما داده شد و شبانه پول را به حساب سرپرستان خانوار مددجویان واریز کردیم.