وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرشاد مقیمی – معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در برنامه ۱۸ و ۳۰ دقیقه شبکه خبر، آموزش را یکی از مهمترین اقدامات در جهت اشتغالزایی دانست و گفت: دانش آموخته وقتی وارد بازار کار می شود باید مهارت لازم و اولیه را داشته باشد. طرح کارورزی در این راستا کمک می کند.
مقیمی با بیان اینکه طرح کارورزی از سال گذشته آغاز شده است، افزود: دانش‌آموختگان دانشگاهی پس از طی دوره‌های آکادمیک، نیازمند کسب مهارت‌های شغلی هستند تا بتوانند وارد فضای کسب و کار شوند.
وی گفت: «کارورزی» امکان و فرصتی برای آشنایی دانش آموخته با محیط کار است که باعث افزایش قابلیت‌های فرد برای اشتغال و مهارت می شود.
مقیمی گفت: با این طرح فرصتی فراهم می‌شود تا صاحبان مشاغل، مهارت‌های حرفه‌ای مرتبط با شغل را در فضایی آموزشی به کارورز انتقال دهند.
مقیمی با تاکید بر حمایت از کالا و تولید داخلی گفت: با طرح توسعه کارآفرینی از تولید هم حمایت می شود.
فرشاد مقیمی افزود: سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی به بهره برداری رسید که این واحد ها به نیروی کارآمد و فعال نیاز دارند.

مقیمی گفت: اجرای طرح اشتغالزایی در قالب تعاون روستایی، کارورزی و طرح تکاپو باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به روند ثبت نام برای گرفتن تسهیلات گفت: هدف ما این است که این تسهیلات به تولید تزریق شود و برای این منظور باید نظارت قوی باشد تا این تسهیلات منحرف نشود.
مقیمی گفت: هدف این است که با این تسهیلات واحدهای تولیدی بتوانند افزایش تولید داشته باشند یا واحدهایی که خط تولید آنها متوقف شده، تولید خود را از سر بگیرند.