وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی فاضلی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ هزار بنگاه صنفی با ۲ تا ۵۰ کارگر در کشور وجود دارد، گفت: تاکنون ۳ میلیون شغل در این بخش ها ایجاد کرده ایم.

فاضلی افزود: در بخش پوشاک، ۹۳ درصد بنگاه ها در بخش اصناف فعال هستند.
 
فاضلی گفت: دولت در مصوبه ای جدید ارز مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه و مواد جانبی برای بهسازی و نوسازی ماشین آلات اصناف را همانند بخش صنعت در نظر گرفته است که این خود به حمایت از تولید داخلی کمکی شایان می کند.

 

نقش اصناف در حمایت از کالای ایرانی 

 

وی با بیان اینکه واردات بی رویه کالا، بازار کشور را تحت تاثیر قرار می
دهد گفت: نظام تعرفه باید در جهت تولید اصلاح شود یعنی تعرفه برای کالاهایی
که توان تولید بالای آنها را در داخل کشور داریم باید به حدی بالا باشد که
توجیه اقتصادی برای وارد کننده نداشته باشد.

او گفت: در بخش تامین مواد اولیه و نوسازی و بهسازی ماشین آلات هم نظام تعرفه جدید باید تعریف شود.

 

شهرام میرآخورلو، رئیس اصناف کشور با بیان اینکه برای تامین و تولیدکالا همچنین تامین قطعات مورد نیاز برای ساخت محصول، واردات لازم است، افزود: واردات کالاهای ضروری باعث ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی می شود.

وی گفت: برای مقابله با قاچاق کالا نیاز به اصلاح فرهنگ مصرف کننده و تغییر سبک تولید و افزایش کیفیت تولیدات داخلی داریم. همچنین رعایت حقوق مصرف کننده برای تغییر رویکرد او  و استفاده از کالای تولید داخل لازم است.

 

نقش اصناف در حمایت از کالای ایرانی 

 

میرآخورلو گفت: تولید محصول با کیفیت، خدمات پس از فروش کافی و قیمت مناسب، قابلیت رقابت با کالاهای وارداتی را ایجاد می کند.

او
گفت: دستورالعمل ویژه ای برای واردات پوشاک با برندهای معروف وضع کرده ایم
که تولیدکنندگان آن باید در یک دوره زمانی ۲ ساله، حداقل۲۰ درصد ظرفیت
تولید خود را تولید کنند و شرط مهمتر اینکه حتما باید صادرات داشته باشند
در غیراینصورت گواهی فعالیت در کشور برای برند خارجی داده نمی شود. 

 

علی فاضلی رئیس اصناف کشور گفت: هزینه سرباری تولید در کشور ما بالاست. هزینه هایی چون مالیات، بیمه، دستمزد کارگر و … تاثیر مستقیم بر قیمت کالای تولید شده دارد و دولت باید با عرضه مواد اولیه با قیمت مناسب به تولیدکننده، امکان عرضه کالای تولیدی و رقابت در بازار را برای او فراهم کند. 

وی گفت: نرخ بهره بانکی فعلی ۱۸ درصد است اما تا به تولید کننده می رسد ۲۱٫۵ درصدمی شود که این تفاوت نرخ سود باعث ایجاد هزینه های سرباری جدید و افزایش هزینه تولید برای تولیدکننده می شود.
او مناسب ترین راه برای اینکه تولیدکننده داخلی بتواند در بازار، قدرت عرضه تولیدات خود را داشته باشد را نزدیکی نرخ بهره بانکی به تورم دانست.