وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای روحانی در پایان سفر دو روزه به خراسان رضوی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در زمینه برنامه های دولت در حمایت از بخش خصوصی و صادرات به منظور جلوگیری از انبارشدن کالاهای تولیدی افزود: کارآفرینان ، بخش های اقتصادی و کارخانجات ما فعال هستند ولی بخش تقاضا بسیار مهم است و برای بخش تقاضا دو کار باید انجام دهیم اول تشویق مردم به خرید کالاهای داخلی به ویژه که امسال هم به همین مناسبت نامگذاری شده است و دیگر اینکه نگذاریم کالای مصرفی به صورت قاچاق وارد شود که  یکی از آثار مثبت طرح اخیری که در خصوص ارز اجرا می کنیم این است که قاچاق را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.
رئیس جمهور گفت: ادامه این طرح حتما جلوی قاچاق کالا را می گیرد و کالای ایرانی می تواند خود به خود بازار بهتری پیدا کند.
آقای روحانی افزود: مساله بعدی  صادرات است یعنی ما باید  بتوانیم برای همه تولیدکنندگان مان بازار صادراتی پیدا کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه تولید کالای ما برای ۸۰ میلیون یا ۴۰۰ میلیون بازار متفاوتی می طلبد، گفت:  راه آن تشویق صادرات و مبارزه با قاچاق و بالابردن کیفیت تولیدات داخلی است تا بتوانیم به رونق کسب و کار و حمایت از تولید دست پیدا کنیم.
آقای روحانی افزود: این جزو اهداف دولت است تا امسال هم بتوانیم قدم های خوبی در این زمینه برداریم و امسال هم بودجه ویژه ای برای تشویق صادرات درنظر گرفتیم.
رئیس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای حل مشکلات حاشیه نشینی گفت: بیش از هزار میلیارد تومان در دولت یازدهم برای حل این مشکل صرف شده است.
آقای روحانی گفت: حاشیه نشینی در شهر مشهد و نیز بافت فرسوده اطراف حرم جزو دغدغه های ماست و ان شاء الله مسئولان محلی و دولت قدم های موثری برمی دارند.