وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی


لورل هابارد وزنه بردار تراجنسیتی بعد از کسب مدال نقره ترجیح داد سکوت کند، بسیاری از مربی ها از حضورش در مسابقات زنان ناراحت بودند.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس؛ لورل هابارد وزنه بردار تراجنسیتی نیوزلند در مسابقات جهانی وزنه برداری فوق سنگین زنان در کالیفرنیا آمریکا مدال نقره گرفت.

لورل ۳۹ ساله که چهار سال پیش در سطح ملی در مسابقات وزنه برداری مردان شرکت کرده بود، سال جاری در مسابقات وزنه بردازی زنان شرکت و بعد از سارا روبلز مقام دوم را کسب کرد. به این ترتیب لورل هابارد، توانست برای نخستین بار نیوزیلند را صاحب مدال جهانی در رشته وزنه برداری کند.

لورل هابارد بعد از کسب مدال نقره ترجیح داد سکوت کند و حاضر نشد با رسانه ها مصاحبه‌ای داشته باشد. او تا ۳۵ سالگی بعنوان مرد زندگی کرده است و هنگامی که تصمیم گرفت در مسابقات جهانی زنان شرکت کند در رسانه‌های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار گرفت. بسیاری از مربی های تیم های کشورهای مختلف از حضورش در مسابقات زنان ناراحت بودند.

این ناراحتی در حدی بود که وقتی سارا روبلز مدال طلای این مسابقات را برد بسیاری از مربی ها خوشحال بودند و به او تبریک می گفتند چرا که هیچکدام نمی خواستند لورل هابارد در جایگاه نخست بایستد.

محمد حسنی طاها مربی شیما خلف از مصر که در این مسابقات سوم شد گفته است: «ما با حضور لورل هابارد موافق نبودیم، با حضور کسی که برای مدت طولانی از عمرش مرد بوده و هورمون‌ها و احساسات متفاوتی داشته است.»

سارا روبلز از آمریکا که مقام اول این مسابقات را کسب کرد نخستین زن آمریکایی است که در ۲۳ سال گذشته موفق به کسب مدال طلا وزنه برداری سنگین وزن شده است.

روبلز در مجموع ۲۸۴ کیلوگرم وزنه زد و لورل هابارد ۲۷۵ کیلوگرم. همچنین شیما خلف از مصر توانست ۲۶۸ کیلوگرم را بالای سر ببرد.

در بخش مردان لاشا تالاخادزه از گرجستان با مجموع ۴۷۷ کیلوگرم مقام نخست را کسب کرد و سعید علی حسینی و بهداد سلیمی از ایران با مجموع ۴۵۴ و ۴۵۳ مقام دوم و سوم این رقابت ها را کسب کردند./ یورو نیوز

برای خواندن داستان تغییر جنسیت این وزنه بردار نیوزلندی اینجا کلیک کنید.

ویدیو وزنه برداری لورل هابارد در مسابقات جهانی: