وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در این بازدید که غروب روز دوشنبه ۲۸ اسفند و به طور سرزده انجام شد، سیف از اقدامات حوزه های مختلف در بخش اعتبارات اسنادی ارزی و تسویه معاملات ارزی اطلاع یافت.

 پردازش یک روزه 168 میلیون تراکنش در سامانه شتاب

همچنین سیف از سایت شرکت خدمات انفورماتیک که همه سامانه های حاکمیتی شامل شتاب، شاپرک، چکاوک، ساتنا و پایا و همچنین سامانه های بانک های ملی و صادرات ایران در آن قرار دارد، بازدید کرد.
این بازدید در روزی انجام شد که بالاترین و بیشترین حجم ترافیک در بانکداری الکترونیک کشور رقم خورد و تمام رکوردها در این روز شکسته شد.
به گفته نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، در روز ۲۸ اسفند، بیش از ۱۶۸ میلیون تراکنش در سامانه شتاب و بیش از ۱۹۷ میلیون تراکنش در سامانه شاپرک با سطح پایداری بالاتر از ۹۹ درصد پردازش شد که رکورد محسوب می شود و کم نظیر است.
در ادامه، سیف با حضور در اداره حسابداری کل و بودجه و انتظامات بانک مرکزی، به همکاران خدا قوت گفت.
همچنین در این دیدار، عراقچی معاون ارزی، احمدی دبیر کل، یعقوبی معاون امور بین الملل بانک مرکزی، رئیس شورای پول و اعتبار را همراهی کردند.
گفتنی است رئیس کل بانک مرکزی با تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران بانک مرکزی، بانک مرکزی را نهادی منحصر به فرد در کشور توصیف کرد که نقش ارزنده ای در ثبات اقتصادی ایران در سال های اخیر داشته است.