وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس؛ نخستین دوره مسابقات گرنداِسلم تکواندو اواخر سال جاری میلادی با حضور برترین های تکواندو جهان به میزبانی شهر “ووشی” چین برگزار می‌شود. این رقابت‌ها با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپیکی برگزار خواهد شد که به قهرمان مسابقات ۷۰ هزار دلار، نایب قهرمان ۲۰ هزار دلار و نفر سوم ۱۰ هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

بر همین اساس برای تکمیل سهمیه حضور در اولین دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌های انتخابی برای تعیین ۳ سهمیه باقی‌مانده (در هر ۴ وزن) این رویداد از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران آغاز و به مدت دو روز در سالن «تای هو» شهر “ووشی” چین ادامه خواهد داشت.

امروز و در روز نخست این رقابت‌ها، تکواندوکاران اوزان ۴۹- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برای کسب سهمیه حضور در مسابقات گرنداِسلم ۲۰۱۷ تلاش می کنند. در گروه زنان ناهید کیانی و سوادبه پورصادقی در وزن ۴۹- کیلوگرم و زهرا پوراسماعیل، فاطمه مصطفایی و ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷+ کیلوگرم بر روی شیاپ‌چانگ رفتند.

در وزن ۴۹- کیلوگرم ، سودابه پورصادقی در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۴ بر صفر از سد کابررا تورتوسا از اسپانیا گذشت. سودابه پورصادقی بعد از برتری ۴ بر صفر در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل کابررا تورتوسا از اسپانیا با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل تامیک کریستینا از کرواسی شکست خورده و در مرحله یک‌چهارم نهایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در همین وزن ناهید کیانی نیز با نتیجه ۱۷ بر ۶ از سد لیانگ ونلی از چین گذشت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم نیز فاطمه مصطفایی در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر یک مغلوب ژانگ چن از چین شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در همین وزن زهرا پور اسماعیل نیز به مصاف ملیکا میرحسینی رفت که این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۹ به سود زهرا پوراسماعیل به پایان رسید.

وزن چهارم (۶۷+ کیلوگرم):

مرحله یک هشتم

ملیکا میرحسینی ۹ – زهرا پوراسماعیل ۱۰

مرحله یک چهارم

زهرا پوراسماعیل ۸ – ژانگ چن (چین) ۴

مرحله نیمه‌نهایی

زهرا پوراسماعیل – نماینده چین (راند طلایی – برنده زهرا پوراسماعیل)

پوراسماعیل فینالیست شد/ نخستین سهمیه دختران کشورمان در مسابقات گرنداِسلم تکواندو بدست آمد.

هدایت تیم اعزامی گروه مردان برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی است و در گروه زنان نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی می باشد.

این مسابقات G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.