وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مدیرکل اعتبار بخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت با حضور در برنامه نبض گفت: بحث گردشگری سلامت امروزه بعنوانت یک صنعت محسوب می شود.

گردشگری که در حوزه سیاحتی یا زیارتی وارد کشور شده است چنانچه نیاز به خدمات پزشکی پیدا کند جزء گردشگری سلامت محسوب نمی شود از طرفی گردشگر سلامت بیش از ۲۴ ساعت در کشور مقصد، سکونت می کند.

 

گردشگری سلامت، فرصت ها و چالش ها 

 

عسکری با بیان اینکه اراده بر استفاده از ظرفیت های گردشگری سلامت است گفت: بافت بسیاری از کشورهای اطراف ایران قبیله ای است و چنانچه خدمات پزشکی قابل قبولی دریافت نکند بزرگترین تبلیغ منفی برای صنعت توریسم درمانی کشور است.
مدیرکل اعتبار بخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت، باور پذیری ملی را از جمله نقطه ثقل استفاده از صنعت توریسم درمانی نام برد و گفت: بسیاری از توریست ها خواهان انجام جراحی های زیبایی و کاشت مو بوده اند و از تمام ظرفیت های پزشکی کشور استفاده نکرده اند.

وی افزود: شورای راهبردی گردشگری سلامت سعی می کند هماهنگی لازم را انجام دهد. تا کنون این همگرایی کامل نبوده است زیرا اگر چنین بود موقعیت کشور در این صنعت بهتر از این بود.

عسکری افزود: سرمایه پزشکی کشور محصول سال ها تلاش جامعه پزشکی در کشور است. بحث پیوند و تکنولوژی های به روز از جمله خدماتی است که بسیاری از کشورهای منطقه و اروپایی خواستار استفاده از آن هستند.

وی افزود: همه کشورها از جمله ترکیه به این باور رسیده اند که توریسم درمانی را تقویت کنند. هر توریسم بیمار یا نیازمند خدمات پزشکی همراه یا همراهانی دارد که باعت تقویت سایر مقوله های گردشگری از جمله هتل داری می شود.

مدیرکل اعتبار بخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت با بیان نیاز این صنعت به تبلیغات افزود: برخی از کشورها حتی اگر سریال های تلویزیونی با موضوع پزشکی تهیه می کنند برای تقویت صنعت گردشگری سلامت و جذب توریسم است.

 

گردشگری سلامت، فرصت ها و چالش ها 

رئیس انجمن توسعه گردشگری سلامت ایران میهمان دیگر برنامه گفت: سه شاخص برای توسعه گردشگری سلامت لازم است. وی افزود: تصویر سازی از خدمات گردشگری کشور و خدمات توریستی از جمله شاخص های زیر ساختی این مجموعه است.

دکتر جهانگیری گفت: مجموعه خدمات گردشگری سلامت می بایست کامل و مکمل یکدیگر باشد.

وی با انتقاد از عملکرد انجام شده تا کنون، افزود: شرکت های توریستی گردشگری سلامت با هزینه های بسیار شروع به فعالیت کرده اند اما انجام خدمات پزشکی در بیمارستان های غیر تخصصی صورت می گیرد.

وی کشورهای منطقه را از جمله کشورهای هدف نام برد و گفت: از تمام دنیا برای انجام خدمات پزشکی وارد ایران می شوند. خدمات انواع پیوندها، چشم پزشکی، ناباروری ، زیبایی و دندانپزشکی از جمله خدماتی است که ما در منطقه سرآمد هستیم.

 

جهانگیری گفت: تا بحال جزء کشورهای رتبه یک مقصد گردشگری نبوده ایم.

وی با اشاره به اینکه سه کارگروه تخصصی تشکیل شده است افزود: با الهام از اعتبار بخشی بین المللی از بین بیمارستان های کشور ۱۶۶
بیمارستان انتخاب شده اند تا خدمات گردشگری سلامت در آنها صورت بگیرد. 

رئیس انجمن توسعه گردشگری سلامت ایران از همکاری وزارت بهداشت و درمان و سازمان های ذی ربط افزود: ۲۰ تا ۳۰ درصد از خدمات پزشکی در اختیار توریست ها قرار می گیرد بنابر این بهبود وضعیت خدمات درمانی و پزشکی کشور بیشتر از توریست ها به نفع هموطنان خواهد بود. ارتقا رتبه خدمات پزشکی، کشور را در صدر کشورهای منطقه و در فهرست کشورهای برند جهان نگه می دارد.