وی بی پارس

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  این طرح ها با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و خانم پالدی پاندور  وزیر علوم و فناوری  آفریقای جنوبی به امضا رسید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از امضای این طرح ها گفت: آفریقای جنوبی جزء کشورهایی است که با آن همکاری های نزدیکی در زمینه های مختلف در دست اجراست که این همکاری های هم اکنون در حال گسترش و تعمیق است.
منصور غلامی افزود: به طور کلی در برنامه های وزارت علوم، موضوع پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر از برنامه های اصلی و در حال پیگیری است.
وی گفت: همچنین برنامه های ویژه ای در دانشگاه های داخلی با دانشگاه های کشورهای منطقه در حال اجراست و توافق نامه های متعددی در این باره به امضاء رسیده است.
غلامی با اشاره به تأسیس دانشگاه D8  ذیل همکاری های ۸کشور در حال توسعه جهان اسلام افزود: این دانشگاه از سال آینده در مقاطع تحصیلات تکمیلی از  سایر کشورها دانشجو پذیرش خواهد کرد.
وی گفت: امیدواریم در راستای دیپلماسی علمی و استفاده از ظرفیت دانشگاه کشور، برنامه های خوبی را در این باره به انجام برسانیم.
همچنین خانم نالدی پاندور وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی گفت: اقدامات مثبت و ملموسی در خصوص همکاری های علمی میان دو کشور در حال اجراست .
وی اضافه کرد: ما می  توانیم این همکاری ها را افزایش دهیم و هدف من از حضور در ایران و ملاقات با وزیر علوم، تحکیم روابط علمی میان دو کشور است.
خانم پالدی پاندور گفت: معتقدیم که می توان روابط علمی میان دو کشور را به خوبی گسترش داد و در این باره صندوق مشترکی برای اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک تأسیس کرده ایم.