وی بی پارس

• ۹۶/۱۱/۱۴ دسته بندی : وی بی

نایب رئیس اسبق بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: اگر هم استعفا ندادم به این خاطر بود که این کار را دوست ندارم و به نظر من آدم باید خیلی ضعیف باشد که استعفا بدهد.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس، فاطمه کرم‌زاده نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال روز چهارشنبه ۱۱ بهمن این فدراسیون را ترک کرد در حالیکه وی حتی استعفایش را هم ننوشته بود. فاطمه کرم‌زاده در خصوص استعفایش از نایب رئیسی فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: من استعفا ندادم و تنها از فدراسیون بسکتبال جدا شدم. ضمن این که با کسی هم قهر نیستم و فکر کردم که اگر نباشم بهتر است.

وی ادامه داد: من سال‌ها در بسکتبال بانوان فعالیت کردم و در حال حاضر ۱۴ داور بین‌المللی، ۳ ناظر بین‌المللی، لیگ در ۵ رده و …. در بسکتبال بانوان داریم. من هر کاری که می‌شد انجام دادم و نکته دیگر این که حضور بانوان بسکتبالیست در مسابقات برون‌مرزی حل شد و همه این کارها را من انجام دادم.

نایب رئیس اسبق بانوان فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا طباطبایی عذر وی را خواسته است، تصریح کرد: من برکنار نشدم و در صحبتی که با طباطبایی داشتم به او گفتم که از فدراسیون می‌روم. رفتن من از فدراسیون دلایل زیادی داشت.

فاطمه کرم‌زاده ادامه داد: به هر حال هر مدیری که می‌آید نفرات خودش را می‌آورد. حتی زمانی که طباطبایی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد می‌خواستم از فدراسیون بیرون بیایم اما چون مسابقات بود تصمیم گرفتم صبر کنم تا مسابقات پایان پیدا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من از فدراسیون بسکتبال بیرون آمدم اما از خیلی‌ها دلخور هستم. خدا را شکر می‌کنم که به هدفم رسیدم و پیش وجدان خودم راحت هستم. اگر هم استعفا ندادم به این خاطر بود که استعفا را دوست ندارم و به نظر من آدم باید خیلی ضعیف باشد که استعفا بدهد.

ادامه مطلب

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در بوشهر/ تظاهرات ضد رژیم سعودی در هند و اندونزی/ برف بازی در دل کویر سمنان و چند خبر دیگر را در خبر ۲۰ جمعه ۱۳ بهمن ۹۶ ببینید.

ادامه مطلب

فدراسیون کبدی فهرست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی کبدی زنان را اعلام کرد اما راس نیمکت تیم همچنان دست نخورده است.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس ؛ پس از ناکامی سخت تیم ملی کبدی زنان در مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان با انبوهی از حواشی که فدراسیون کبدی را فرسنگ ها به عقب برد ، تحول در تیم ملی اجتناب ناپذیر به نظر می رسید.

با برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون کبدی ، رئیس جدید هم از راه رسید و حضور وی بارقه تغییرات عمده و مثبت در کبدی ایران را نوید می داد اما تاکنون حداقل خبری از تحول جدی در کبدی زنان نیست.

صغری روح بخش شیوایی نایب رئیس سابق فدراسیون کبدی به این فدراسیون برگشته و حالا تیم ملی زنان نیز قرار است کار خود را با همان مربی آغاز کند که در جریان ناکامی غم انگیز گرگان روی نیمکت تیم ملی نشسته بود.

زمزمه ها پایان دادن به همکاری شایلا جین در تیم ملی کبدی زنان ، موضوعی بود که پس از مسابقات گرگان ۲۰۱۸ بارها از سوی اهالی کبدی به گوش می رسید اما فدراسیون کبدی در نهایت در اقدامی جالب شایلا جین را در تیم ملی حفظ کرد.

حفظ جین ممکن است به هدف های مختلفی صورت گرفته باشد. موضوع اول این که فدراسیون کبدی وی را در ناکامی گرگان ، مقصر تشخیص نداده و به نوعی با این اقدام ، تقصیر را بر گردن سایر اعضای کادر فنی انداخته است.

موضوع دیگر ، درگیر شدن تیم ملی در سال جدید میلادی با بازی های آسیایی جاکارتا است و پایان حضور جین به معنای پرداخت دستمزد وی به صورت تمام و کمال و نیز استخدام مربی دیگری بوده که هم بار مالی روی دوش فدراسیون تازه کار می انداخته و هم زمان را برای شناخت پیدا کردن مربی جدید از بازیکنان ملی پوش و هماهنگ شدن افکار کادر فنی و عملکرد فنی بازیکنان به هدر می داده است.

با این حال ، فدراسیون کبدی با حفظ شایلا جین خود را وارد یک بازی سراسر ریسک کرده است. اگر تیم ملی کبدی زنان در بازی های آسیایی جاکارتا نتیجه نگیرد آن گاه فدراسیون کبدی و شخص عباس خواجه اورسجی رئیس جدید فدراسیون به دلیل حفظ یک سرمربی شکست خورده و وارد آمدن دومین ناکامی متوالی به کبدی زنان ایران به شدت مورد انتقاد قرار خواهد گرفت.

در حقیقت ، پلنی که فدراسیون کبدی را مجاب به حفظ شایلا جین کرده این است که از نظر فدراسیون کبدی ، احتمال موفقیت تیم ملی در بازی های آسیایی جاکارتا با حضور شایلا جین که اکنون دارای تجربه کار کردن با تیم ملی است ، از احتمال موفقیت با یک مربی دیگر بیشتر بوده است.
با این حال باید منتظر ماند و عملکرد جین و تیمش را در میدانی که نتیجه اش روی افزایش یا کاهش انتقادات بر فدراسیون کبدی اثر مستقیم خواهد داشت مشاهده کرد.

*حامد اسماعیلی

ادامه مطلب
  • ۹۶/۱۱/۱۳ دسته بندی : وی بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) به نقل از یک مقام
مسئول در وزارت خارجه این کشور افزود: گفت و گوهای گروههای سوری در سوچی
روسیه ثابت کرد که روند سیاسی فقط با حضور سوریه و بدون هر دخالت خارجی
می تواند آعاز و ادامه یابد.

این مقام وزارت خارجه سوریه افزود:
بیانیه پایانی نشست سوچی که از سوی اغلب شرکت کنندگان تائید و تصویب شد سنگ
بنای اصلی در مسیر سیاسی و زیربنای محکمی برای هر گفت و گوی دیگری است.

این
منبع رسمی وزارت خارجه سوریه گفت: بیانیه پایانی بر اجماع همه سوری ها بر
تمسک به ارزش های ملی بویژه حفظ تمامیت ارضی، حق انحصاری ملت در انتخاب
نظام سیاسی، اقتصادی، حفظ ارتش و نیروهای مسلح برای انجام ماموریت و دفاع
از مرزهای وطنی و ملی دربرابر تهدیدهای خارجی و مبارزه با تروریسم و تقویت
نهادهای دولتی برای انجام وظایف خود به بهترین شکل به همه شهروندان تاکید
دارد.

این مقام سوری افزود: بیانیه سوچی که از سوی بیشتر شرکت کنندگان
تصویب شد، زیربنای محکمی است، زیرا کنفرانس گفت و گوهای ملی سوریه در روسیه
نخستین نشست با این تعداد زیاد شرکت کنندگان بود و نمایشی از همه اقشار
سیاسی و اجتماعی سوریه است.

او افزود: براین اساس نتایج این گفت و گو ها زمینه قانونی و تنها زیربنای ثابت برای هر روند و مسیر سیاسی است.

این
مقام وزارت خارجه سوریه گفت: جمهوری عربی سوریه از ملت و دولت روسیه و
بویژه پوتین رئیس جمهوری این کشور برای میزبانی این نشست تشکر می کند.

نشست
گروههای سوری- سوری به تازگی در سوچی روسیه برگزار شد و اغلب شرکت کنندگان
در آن بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و حرکت به سمت وفاق ملی تاکید کردند.

ادامه مطلب

سپیده توکلی در پرش ارتقاع رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا به اولین مدال ایران رسید.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس، در روز نخست رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا، ماده پرش ارتفاع پیگیری شد و مهسا کارگر، آیلین بابکی و سپیده توکلی از ایران در کنار هفت پرنده دیگر پریدند که در پایان سپیده توکلی با رکورد ۱.۸۰ متر در رده دوم قرار گرفت.

نادیا داسونووا از ازبکستان با یک مترو ۸۷ سانتی متر مدال طلا را از آن خود کرد و نادژدا دوبوویستکا از قزاقستان نیز با ۱.۸۰ مدال برنز را کسب کرد.

۱- داسونووا از ازبکستان (طلا)

۲- سپیده توکلی از ایران (نقره)

۳- نادژدا از قزاقستان (برنز)

هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا به میزبانی ایران از امروز آغاز شد. این رقابت‌ها در بخش زنان امروز در ماده‌های دوی ۶۰ متر، پرش ارتفاع، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۳۰۰۰متر و پرش سه گام پیگیری شد.

مهسا کارگر و آیلین بابکی دیگر نمایندگان ایران در ماده پرش ارتفاع با رکورد ۱.۶۵ متر در رده هشتم قرار گرفتند. نمایندگان ازبکستان، دو نماینده چین و هنگ کنگ نیز در رده‌های چهارم تا هشتم قرار گرفتند.

ادامه مطلب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه اینترنتی راشا تودی، سنای لهستان این
لایحه را با ۵۷ رای موافق، ۲۳ رای مخالف و دو رای ممتنع تصویب کرد. برای
این‌که این لایحه به قانون تصویب شود در حال حاضر تنها نیازمند امضای آندژی
دودا، رییس جمهور لهستان است.

براساس این قانون جدید هرگونه اشاره به مشارکت لهستان در جرائمی که
نازی‌ها حین جنگ جهانی دوم مرتکب شده‌اند منع می‌شود و استفاده از عبارت
«کمپ‌های مرگ لهستان» نیز غیرقانونی اعلام می‌شود، چرا که اتباع این کشور
هیچ‌گونه ارتباطی با کشتارهای موسوم به هولوکاست نداشتند و ناقضان این
لایحه به سه سال حبس محکوم می‌شوند. همچنین تکذیب قتل حدود ۱۰۰ هزار
لهستانی توسط ارتش شورشی اوکراین (UPA) حین جنگ جهانی دوم ممنوع می‌شود.

این لایحه که تحت حمایت حزب حاکم و جناح راست «قانون و عدالت » قرار
دارد از سوی دولت تل آویو، سیاستمداران و حقوق بشری یهودی به شدت مورد
انتقاد قرار گرفته است. منتقدان این لایحه تاکید دارند که هدف از این قانون
«ضد هولوکاست» تحریف تاریخ و محدود کردن تحقیقات علمی در خصوص این موضوع
است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل این لایحه را به عنوان تحریف
حقیقت، بازنویسی تاریخ و انکار هولوکاست محکوم کرده است. این در حالی است
که لهستان مقامات اسرائیلی را به مداخله نادرست در امور داخلی کشورشان متهم
کرده‌اند.

واشنگتن نیز اگرچه تاکنون در خصوص این مساله سکوت اختیار کرده بود اما
بالاخره نگرانی خود را اعلام داشت. هدرنائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه
آمریکا گفت: اگر این لایحه به قانون تبدیل شود آمریکا نگران است که این
قانون آزادی بیان و انجام تحقیقات علمی را متزلزل کند. با این حال آمریکا
تاکید دارد که اشاره به کمپ‌های مرگی که توسط نازی‌ها در لهستان اداره
می‌شد، تحت عنوان «کمپ‌های مرگ لهستان» اقدامی نادرست و گمراه‌کننده است.

وزارت امور خارجه اوکراین نیز لهستان را به سیاسی کردن تاریخ مشترک و ترویج تفسیر یک جانبه رویدادهای تاریخی متهم کرده است.

وزارت امور خارجه اوکراین گفت: اوکراینی‌ها همانند لهستانی‌ها قربانیان
رژیم‌های خودکامه بوده‌اند و این اقدام لهستان تلاشی برای به تصویر کشیدن
اوکراینی‌ها به عنوان ناسوسیالیست‌های جنایتکار و همدستان رایش سوم است.

ادامه مطلب

دوندگان ایرانی در دوی ۳۰۰۰ متر از رسیدن به فینال مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا به میزبانی ایران بازماندند.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس و به نقل از ایسنا، در روز نخست رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا، ماده ۳۰۰۰ متر هم برگزار شد و ۹ دونده در خط استارت قرار گرفتند.

پریسا عرب، افسانه فریدی و سمیرا زمانی نمایندگان ایران در این ماده بودند که عرب با رکورد ۱۰:۲۰.۸۲ پنجم شد، سمیرا زمانی با رکورد۱۰:۴۳.۶۷ ششم و فریدی با رکورد ۱۰:۵۹.۸۱ در رده هفتم قرار گرفتند و به مدال نرسید.

تاتیانا از قزاقزستان با رکورد ۹:۳۳.۶۵، ساتارووا از قرقیزستان با رکورد ۹:۴۸.۰۳ و تی اهان از ویتنام با رکورد ۹:۴۸.۴۸ به ترتیب اول تا سوم شدند.

هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا به میزبانی ایران از امروز آغاز شد. این رقابت‌ها در بخش زنان امروز در ماده‌های دوی ۶۰ متر، پرش ارتفاع، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۳۰۰۰متر و پرش سه گام پیگیری خواهد شد.

به رغم دعوت ورزشکاران و فدراسیون از تماشاگران اما در صبح این روز تعداد اندکی تماشاگر برای این مسابقات در سالن آفتاب انقلاب حاضر شده‌اند.

ادامه مطلب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مسکو اعلام کرد به اقدام خصمانه واشنگتن در تحریم مقامات روسیه قاطعانه پاسخ خواهد داد. شمار شخصیت های بلندپایه دولتی، نظامی، شرکت‌ها و بانک‌های روسی تحریم شده در فهرست جدید آمریکا به ۲۱۰ نفر رسیده است.

ادامه مطلب

نمایندگان ایران در دوی ۸۰۰ متر رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا هم به مدال دست نیافتند.

به گزارش پایگاه خبری وی بی پارس و به نقل از ایسنا، در روز نخست رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا، دوی ۸۰۰ متر با حضور ۹ دونده برگزار شد. تکتم دستاربندان، هانیه ثمری و ساجده فانی نمایندگان ایران در این رقابت‌ها بودند.

دستاربندان با رکورد ۲:۲۲۰۸ در رده هفتم، ثمری با رکورد۲:۱۶.۰۳ در رده پنجم و فانی با رکورد ۲:۱۷.۷۹ در رده ششم قرار گرفتند و به مدال نرسیدند.

وانگ چونیو از چین با رکورد ۲:۰۹.۳۰، هو ژیانیگ از چین با رکورد ۲:۱۰.۸۱ و نامالی از سریلانکا با رکورد ۲:۱۰.۸۳ به ترتیب در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

دوندگان در دور اول ماده ۸۰۰ متر در حالی که تقریبا دور اول را دویده بودند اما داور با شلیک آنها را متوقف کرد. ظاهرا دستگاه این بخش با مشکل مواجه شده بود.

هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا به میزبانی ایران از امروز آغاز شد. این رقابت‌ها در بخش زنان امروز در ماده‌های دوی ۶۰ متر، پرش ارتفاع، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۳۰۰۰متر و پرش سه گام پیگیری خواهد شد.

ادامه مطلب